Ohlédnutí za sedmým ročníkem zámeckých slavností ve Šluknově

Zámecké slavnosti 2013 v duchu pověstí a legend

V duchu pověstí a legend se odehrály letošní Zámecké slavnosti, které byly v pořadí již sedmé. Celý kolektiv, organizátoři a pořadatelé, opět dokázali dát dohromady program, který musel oslovit opravdu každého návštěvníka. Program byl originální a pestrý a každá věková skupina si našla „to své“. Zámecké slavnosti na svém kouzlu a zábavnosti rozhodně neztrácejí, spíše naopak, svědčí o tom i 7300 návštěvníků, kteří si na tuto již každoroční akci našli cestu.

Slavnosti byly zahájeny v pátek 28. června v 19.00 hodin v zámeckém parku, kde starostka města Mgr. Eva Džumanová seznámila návštěvníky s programem. Prvním účinkujícím byl Marek Ztracený se svou kapelou a po něm následoval Kabát revival. Obě skupiny nalákaly rekordní množství návštěvníků.

V sobotu byl pro návštěvníky připraven opět velmi bohatý program. Dopoledne bylo věnováno především dětem, pro které byly připravené dětské soutěže, projížďka na koních a dětská vystoupení. Děti si mohly zahrát s Asterixem a Obelixem na Olympijských hrách a loutkové divadlo představilo pohádku „O šluknovském vodníkovi Lindíkovi“. SK Viktorie Jiříkov vystoupila s přehlídkou aerobikových i step aerobikových skladeb v nichž vystoupily dívky různých věkových kategorií.

Celé odpoledne pak bylo provázeno pověstmi a legendami, které doprovázely dobové kapely. Řád Černých rytířů ve spolupráci s ostatními rytířskými skupinami připravil pro návštěvníky různá představení. Velice úspěšná byla Dívčí válka a Pověst o Bílé paní.
Sobotní večer byl zakončen koncerty zpěvačky Věry Martinové, hudební skupiny Mandrage a Milana Fialy – Karel Gott Cover Band. Samotný závěr Zámeckých slavností 2013 pak patřil Ohnivé show – Spartakovo povstání a nádhernému ohňostroji.

Po celý den byly v parku dobové trhy, návštěvníci se mohli občerstvit v toulavé krčmě nebo u dalších stánků s výborným občerstvením. Počasí se vydařilo a tepla bylo až nadmíru.

Velké poděkování za úspěšné Zámecké slavnosti patří především spolupořádajícím agenturám – Sdružení Festive a Řádu černých rytířů z České Kamenice, zastoupených panem Janem Šulcem a také paní Marii Kucerové z agentury MAJA z Jiřetína pod Jedlovou.

Poděkování však patří také všem organizátorům, vč. týmu z Technických služeb a také těm, kteří všem účastníkům zajistili výborné občerstvení – Sboru dobrovolných hasičů Šluknov a panu Janu Peckovi z restaurace Club ve Šluknově.

V dnešní době se žádná akce těchto regionálních rozměrů neobejde bez sponzorů, chtěli bychom proto velmi poděkovat firmě PLASTON CR, s. r. o. Šluknov, která byla hlavním sponzorem slavností, a také Technickým službám Šluknov, spol. s. r. o. za jejich sponzorství.

Na závěr bychom rádi poděkovali také všem místním drobným sponzorům, kteří přispěli věcnými dary do dětské soutěže Travel Free, Lékárna Na Náměstí Ing. Brada Ladislav, Hotel Lužan Rumburk, Milano Pizzeria Vilémov, HABACK, Drogérie Navrátilovi, Lékárna HERBA, p. Pavel Kout, TOP drogerie p. Vilhelm František, Oční optika paní Hrdličková Jana, Květinářství Vyšohlídovi, Papír – drogerie Formánková Jitka, Café Dlask Varnsdorf, Alpine pro, Železářství a domácí potřeby Šroubek, Obchodní dům – Thi Dung Loungová, Second Hand Nelly, Obchodní dům – Hai Nguyen Xuan, Trafika – tabák – Červíkovi, Obchodní dům – Hoang Thi Thu, Chieu Trong Nguyen, Potraviny Doležal + Schneider s.r.o., Jana Šeligová, Ing. Bc. Ivana Lukešová, Šluknov, Mgr. Eva Džumanová, Šluknov.

Fotogalerie

zdroj: Zámecké slavnosti Šluknov

Děčínsko 5 plus 2

MF Dnes